Telefon: 510-425-170

Email: ospbrzezinka@o2.pl

mdp za przyW dniu 18 marca 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach przeprowadzony został
,, III Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2018".
Organizatorem III Zawodów Halowych MDP była Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach
Współorganizatorami byli:
- Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach,
- Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Zawody te został przeprowadzony jako rywalizacja indywidualna i drużynowa, a wzięło w nich udział 150 członków i 31 drużyn MDP sklasyfikowanych w następujących kategoriach wiekowych:
Kategoria Szkoła Podstawowa
Kategoria Dziewcząt
Kategoria Chłopcy

------> GALERIA <--------

Na rozpoczęcie turnieju Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak odebrał meldunek o gotowości drużyn MDP do zawodów halowych, meldunek złożyła dh Aleksandry Balcer, następnie Naczelnik OSP Przytkowice dh Rudecki Robert przywitał zaproszonych gości oraz drużyny MDP.
Zawody przeprowadzono wg regulaminu Turnieju Halowego MDP – wydanie z 2016 roku, regulamin opracowany przez asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika
Rywalizacja w konkurenci polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięciu pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52.
Podczas wykonywania zadania oprócz szybkości była ważna dokładność, za błędy przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast do biegu finałowego zakwalifikował się 20% zawodników z najlepszym czasem w danej kategorii , 10 zawodników w kategorii szkoła podstawowa, 10 zawodniczek w kategorii dziewczęta oraz 10 zawodników w kategorii chłopcy, miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki 4 najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej członków MDP w kategorii Szkoła Podstawowa najlepszy okazał się Michniak Mateusz OSP Dzianisz Górny, drugie miejsce zajął Turaj Michał OSP Przytkowice, trzecie miejsce zajął Zębol Mateusz OSP Jordanów
W klasyfikacji drużynowej w kategorii Szkoła Podstawowa wygrała drużyna OSP Przytkowice, drugie miejsce OSP Dzianisz Górny, trzecie miejsce OSP Jordanów
W klasyfikacji indywidualnej Dziewcząt najlepsza okazała się Balcer Aleksandra z OSP Przytkowice. Drugie miejsce zajęła Rudecka Aleksandra z OSP Przytkowice, a trzecie Pasternak Patrycja również z OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Dziewczęta wygrała drużyna OSP Przytkowice przed OSP Jordanów oraz OSP Pałecznica.
W klasyfikacji indywidualnej członków MDP w kategorii ,,Chłopcy” najlepszy okazał się Janik Mariusz OSP Przytkowice, drugie miejsce zajął Kordaczka Dominik OSP Dzianisz Górny, trzecie miejsce zajął Mierzyński Maksymilian OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Chłopcy wygrała drużyna OSP Przytkowice I , drugie miejsce zajęła OSP Dzianisz Górny , trzecie miejsce OSP Pałecznica.
Każdy uczestnik turnieju dostał na pamiątkę udziału w zawodach koszulkę. Drużyny oraz zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymali puchary, dyplomy, pamiątkowe medale, oraz nagrody rzeczowe .