Telefon: 510-425-170

Email: ospbrzezinka@o2.pl

przytkowiceW dniu 1 grudnia 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach przeprowadzony zostały
,, I Powiatowe Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2019".
Organizatorem Powiatowych Zawodów Halowych MDP była Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach.
Kategoria Chłopcy .

Na rozpoczęcie turnieju Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak odebrał meldunek o gotowości drużyn MDP do zawodów halowych, meldunek złożyła dh Amelia Balcer, następnie Prezes Oddziału Zarządu Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Kalwarii Zebrzydowskiej dh. Tadeusz Chrostek przywitał zaproszonych gości oraz drużyny MDP.
Słowa powitania do młodzieży biorącej udział w zawodach skierowali ,Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach dh Marian Sołtysiewicz oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr Paweł Kwarciak.,
Zawody przeprowadzono wg regulaminu ,,Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych – wydanie z 2018roku”, regulamin opracowany przez asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika. Rywalizacja w konkurenci polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięciu pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52. Podczas wykonywania zadania oprócz szybkości była ważna dokładność, za błędy przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast do biegu finałowego zakwalifikowało się 20% zawodników z najlepszym czasem w danej kategorii , 8 zawodniczek w kategorii dziewczęta oraz 12 zawodników w kategorii chłopcy, miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki 4 najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do klasyfikacji drużynowej.
W klasyfikacji indywidualnej Dziewcząt najlepsza okazała się Amelia Jarguz OSP Przytkowice. Drugie miejsce zajęła Sandra Maniek OSP Przytkowice a trzecie Magdalena Wojnowska OSP Przytkowice.
W klasyfikacji drużynowej w kategorii Dziewczęta wygrała drużyna OSP Przytkowice przed OSP Brzezinka oraz OSP Łączany.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii ,,Chłopcy” najlepszy okazał się Kacper Studnicki OSP Przytkowice, drugie miejsce zajął Jakub Gąsienica OSP Dzianisz Górny, trzecie miejsce zajął Adrian Krawczyk OSP Przytkowice.
W klasyfikacji drużynowej w kategorii Chłopcy wygrała drużyna OSP Przytkowice , drugie miejsce zajęła OSP Dzianisz Górny , trzecie miejsce OSP Brody.

Każdy uczestnik turnieju dostał na pamiątkę udziału w zawodach plecak z logo MDP. Drużyny oraz zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymali puchary, dyplomy, pamiątkowe medale, oraz nagrody rzeczowe .
Swoją obecnością na turnieju zaszczycili nas :
-Poseł Filip Kaczyński
-Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty
-Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak
-Antoni Kwarciak Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie
-Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach dh Marian Sołtysiewicz
-Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz,
-Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz
-Radny rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Marcin Zadora
-Kazimierz Targosz sołtys Przytkowic.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach DZIĘKUJE wszystkim którzy pomogli zorganizować